Turistické zajímavosti okolí Kyjovského údolí
Kyjovské údolí přináší svými atraktivitami spoustu turistických možností. Navštívit můžete např. soutěsky řeky Kamenice, Vlčí horu, Pravčickou bránu a další pozoruhodné zajímavosti této lokality.
turistické zajímavosti kyjovské údolí, turistika kyjovské údolí, zajímavosti kyjovské údolí, turistika kyjovské údolí,
15471
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15471,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,paspartu_enabled,vertical_menu_outside_paspartu,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Zajímavosti v okolí Kyjovského údolí

Rozhledna Vlčí hora

Cihlová rozhledna vznikla v roce 1889, najdete ji blízko Krásné Lípy na Děčínsku v nadmořské výšce 581 m. Původně tu stála rozhledna ze dřeva, ale hned dva roky poté se přestavěla na cihlovou a v dalších letech byla i pozměněna do výšky – o sedm metrů. Další rekonstrukce probíhaly ve 20. století. Slavnostní znovuotevření se uskutečnilo 22. května 1999. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 16 m, rozhledna má 64 schodů.  Nahoře se můžete rozhlédnout po krásách Šluknovského výběžku, Labských pískovců a Lužických hor. Za dobrého počasí je vidět Milešovka, hrad Bezděz a Ještěd.

Skalní hrádek Šauštejn

Loupežnický hrádek Šauštejn, lidově zvaný Loupežák, je jedním z nejkrásnějších skalních hradů této krajiny. Najdete ho nad obcí Vysoká Lípa, je po celý rok volně přístupný, ale kvůli bezpečnosti ho během zimy raději nezkoušejte prozkoumávat. Byl postaven na konci 14. a začátekem 15. století na ochranu významné obchodní cesty „Česká silnice“. Majitelé hradu Berkové z Dubé byli známí jako lupiči a vypravovali se odtud na své loupeživé výpravy. Skalní hrad Šaunštejn je přístupný po strmých schodech úzkou spárou ve skále, uvidíte zbytky míst na hradě a hlavně vám bude umožněn krásný výhled od okolí.

Divoká soutěska a Tichá soutěska

Skalnatý a hluboký kaňon Divoká soutěska na řece Kamenice byla zpřístupněna v roce 1898 a navazuje na Edmundovu soutěsku. Dostanete se sem od Mezního můstku a dál musíte na lodičkách. Tichá (Dolní) soutěska se v současnosti nazývá Edmundova soutěska, cestou na lodičkách se můžete podívat na úchvatné skalní útvary – Strážce, Skalní rodina. Oblast okolo Kamenice byla dlouho nesnadno dostupná.  Na řece se chytaly ryby a plavilo dříví. Turisté sem začali přicházet až na konci 19. století. Soutěsky ve Hřensku patří mezi nejnaštěvovanější památky v Českém Švýcarsku. Pokud si chcete plavbu užít, zkuste vyrazit mimo hlavní sezónu.

Pravčická brána

Největší skalní pískovcový most Evropy Pravčická brána se nachází na česko-německé hranici, přibližně 20 km od Děčína. Pravčická brána leží v nadmořské výšce 415 m a je chloubou Českého Švýcarska. Na skalní bránu je sice vstup zakázán, ale v lokalitě je mnoho jiných míst, odkud si lze prohlédnout okolní krásy pěkně z výšky. Existuje i Malá Pravčická brána, která leží cca 2 km na sever od Vysoké Lípy. Vznikla stejnými procesy přírody jako její slavná a velká sestra, ovšem je o dost menší – výška 2,3 m, šířka 3,3 m.

Rádi byste navštívili všechny tyto, i jiné, turistické atraktivity Českého Švýcarska, ale jeden den Vám nestačí? Zajistíme Vám ubytování přímo v NP České Švýcarsko. Dostane se Vám jak více času na turistiku, sport a odpočinek, tak kvalitního ubytování. Vyberte si z naší nabídky ubytování hotel, penzion či apartmány a užijte si bezstarostnou dovolenou plnou zážitků.

Další možnosti výletů v Česku

Vydejte se na jeden z nejznámějších a nejkrásnějších zámků v Čechách. Prohlídkové okruhy zámku Hluboká Vás provedou skvostnými interiéry a okolí zámku je ideální pro pořádání výletů.